Bilgi ve Tecrübe Paylaşınca Güzel! Tasarım Merkezi Kılavuzu'muz Yayında!

Bilgi ve Tecrübe Paylaşınca Güzel! Tasarım Merkezi Kılavuzu'muz Yayında!

24.04.2019 11:26

''Ülkelerin refahı ve bireylerin mutluluğu artık sınıfta sanatçıların olmasına bağlı. Hepimiz Dali olmayabiliriz. Ancak bugün hepimiz tasarımcı olmak zorundayız'' diyor Daniel H. Pink.

Çünkü artık TASARIM hayatımızın her yerinde!

Daha önce sadece Ar-Ge faaliyetlerini destekleyen 5746 sayılı Kanunla 2016'dan beri tasarım faaliyetleri, tasarım personelleri de gelir vergisi, sigorta primi gibi pek çok indirim, istisna, destek ve teşviklerden faydalandırılabilmektedir.

Sistem Global olarak Kanun yayımlandıktan hemen sonra düzenlediğimiz çalıştaylar neticesinde elde ettiğimiz verileri bir araya getirerek başta tasarım faaliyetlerini yürüten paydaşlarımız olmak üzere Kanun faydalanıcılarını bilgilendirmek amacıyla bir kılavuz ortaya çıkardık. Bu kılavuzda Tasarım Merkezi ve ilgili tüm kavramlar genel bir bakış açısıyla ortaya konmuş oldu.

 

•Tasarım faaliyetinin ne olduğu,
•Tasarım projesinin hangi unsurları taşıması gerektiği,
•Tasarım personelinin kimlerden oluştuğu ve
•Tasarım merkezi olmak için nasıl bir yol haritası izlenmesi gerektiği


hakkında bilgi vermeye çalıştığımız Tasarım Merkezleri Bilgilendirme Kılavuzunu gururla bilgilerinize sunarız.

Kılavuzumuz dışında Tasarım Merkezine ilişkin teşviklerle ilgili mali, tasarım projelerine ve faaliyetlerine ilişkin teknik sorulara cevap bulabileceğiniz soru-cevap portalımıza da argeyisor.com adresinden ulaşabilirsiniz. Portalın veri tabanında olmayan sorularınızı ise bize iletebilir, sürekli öğrenebilen ve canlı tutulacak bu portalımızın veri tabanını yeni sorularla zenginleştirebilirsiniz.

Sistem Global olarak, 2008 yılında ilk Ar-Ge Merkezi başvurusu, 2016 yılında ilk Tasarım Merkezi kurulumunu gerçekleştirip, yılda 300'den fazla firmaya Ar-Ge/Tasarım Merkezi başvuru ve sürdürme hizmeti veren danışmanlık şirketlerinden biri haline geldik.

Bugün İstanbul, Ankara, Gaziantep, Adana, İzmir ve Bursa olmak üzere 6 ofis merkezi ile Türkiye'nin her yerine hizmet vermekteyiz.

Yıllar itibariyle sahip olduğumuz bu bilgi birikiminden doğan bir kılavuz çalışmasını sizlerle paylaşmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz.

 

 

Saygılarımızla

Bilgiyi Tecrübeyle Güce Dönüştürüyoruz..
5N1K

Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri Hakkında Merak Edilen Sorular ve Cevapları

SİSTEM MEDYA

Sizin İçin Hazırladığımız Basılı ve Görsel Yayınlara Buradan UlaşabilirsinizTIKLAYINIZ
Size yardımcı olabileceğimiz her konuda danışmanlarımıza ulaşmak için.