ENDÜSTRİ 4.0 Yolculuğunda yolu seyre dalmadan HIZLA AKSİYON alma zamanı!

ENDÜSTRİ 4.0 Yolculuğunda yolu seyre dalmadan HIZLA AKSİYON alma zamanı!

21.04.2017 17:01

Cuma günü “TEB Akademi Endüstri 4.0 Buluşmaları“na katıldım; çok keyif aldım ve çok etkilendim, pozitif enerjili ve değerli bir öğleden sonra yaşadım. Tüm emek verenlere, sunum ve panellerde birikimlerini bizlerle paylaşanlara çok teşekkür ederim. Özellikle sunuşundan çok etkilendiğim ve sayfalarca not aldığım Sn. Ali Rıza ERSOY Beyefendi’ye yürekten tebriklerimi ve saygılarımı sunuyorum. (Siz de BU LİNKTEN izleyebilirsiniz  ZAMAN AYIRIN derim)

Bu konuda görüş ve notlarımı sizinle paylaşmak istedim; 

Endüstri 4.0, bir bakış açısına göre “Cyber Sanayi Devrimi“. Bu süreçte, daha önceki sanayi devrimlerinde olduğu gibi ya aksiyon alacaksın ya da oyun dışı kalacaksın. 

“HIZ+ESNEK ÇÖZÜMLER+VERİMLİLİK” kavramlarını bütünleşik olarak dikkate almak bu yolculuğun şartı olarak görülüyor. Görüyorum ki; ülkemiz, sektörlerimiz ve firmalarımız için hem bir TEHDİT ve hem de daha önemlisi bir FIRSAT var. Oyunun skorbordu nereden, nasıl ve ne ZAMAN baktığınıza, devamında da tabii ki ne hızda aksiyon alabildiğinize göre değişecek. Eğer bu süreci görür, anlar ve SİSTEMli bir şekilde hızla aksiyon alırsak GLOBALLEŞME şansımız da artacak. Aynı zamanda Veri-Bilgi-Aksiyon-Değer-Sürdürülebilirlik düzleminde hızlı ve sonuç odaklı gitmek bunun için de DİJİTALLEŞME sürecine kafa yormak, emek ve para harcamak gerekmekte. Bu süreci sürekli canlı dinamik ve güncel tutmak da bu yolculuğun en önemli motor güçlerinden.

Sonuç olarak bu süreçte AR-GE, TASARIM, TEKNOLOJİ, İNOVASYON faaliyetleri baş rolde olmalı ve bu yöndeki aksiyonlarımızı süratle artmalı. SİSTEM GLOBAL olarak son yıllarda bu alanlardaki hizmetlerimizi yaygınlaştırıp ve derinleştirmiş, firmalarımızın dijitalleşmesi yönünde ciddi yatırımlar yapmış olsak da daha fazlasını GELİŞTİRİP hızlanmamız gerektiğini anlamış olduk.

Yolumuzun doğruluğunu gösterdiği, etkili sunuşu, paylaştığı bilgi ve deneyimler için Sayın Ali Riza Ersoy Beye bir kez daha saygı ile teşekkürlerimi sunarım.


Hüseyin KARSLIOĞLU

CEO

5N1K

Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri Hakkında Merak Edilen Sorular ve Cevapları

SİSTEM MEDYA

Sizin İçin Hazırladığımız Basılı ve Görsel Yayınlara Buradan UlaşabilirsinizTIKLAYINIZ
Size yardımcı olabileceğimiz her konuda danışmanlarımıza ulaşmak için.