İhracat Geliştirme

İhracat Geliştirme Danışmanlığı Nedir?

İhracat Geliştirme Danışmanlığı, ihracat yapmakta olan şirketlerin yeni pazarlara ve/veya yeni müşterilere erişerek ihracat oranlarını arttırmak ve bu esnada kurumsal kapasitelerini geliştirmek amacıyla sunulan aylık bir danışmanlık hizmetidir.


Firmaların mevcut durumunu analiz edip gelişim alanlarının belirlenmesinden başlayarak pazar analizi ve hedef pazar tespiti,  potansiyel müşteriye erişim, rakip analizi, fuar ve etkinlik takibi, B2B e-ihracat süreçleri, ihracat odaklı ve çok dilli kurumsal tanıtım materyallerinin oluşturulması ve Ticaret Bakanlığı İhracat Destekleri başvuru süreçlerinin yürütülmesi gibi ihracat yapan bir şirketin tüm ihtiyaçlarına uçtan uca dokunan bir danışmanlık hizmetidir.

Detaylı bilgi almak için formu doldurun size ulaşalım

Çözümler Formu

İhracat Geliştirme Danışmanlığı Firmanıza Ne Kazandırır?

Firmaların sürdürülebilir büyümeyi yakalayabilmesi için olabildiğince farklı pazarlarda varlığını sürdürmesi günümüzün en önemli gerekliliklerindendir. Gelir çeşitliliğini arttırmış firmalar Pazar bağımlılığını azaltmakla kalmayacak buna ek hali hazırda varlığını sürdürdüğü Pazar içerisinde oluşabilecek olumsuz durumları diğer pazarlar ile kapatabilme imkanına sahip olacaktır.

İhracat Geliştirme Danışmanlığı; ihracatını belli ülkelerde, belli bir kapasiteye ulaştırmış firmaların yeni pazarlara açılmasını sağlayarak olan ihracat gelirlerini çeşitlendirmesini sağlar. Bunlara ek olarak hali hazırda varlığını sürdürdüğü pazarlarda ihracat hacminin büyümesini de sağlayarak toplam ihracat miktarını arttırılmasını sağlar.

Sistem Global ve İhracat Geliştirme Danışmanlığı

Sistem Global; çeyrek asrı aşan tecrübesi, alanında uzman kadrosu, 5 farklı ülkede bulunan ofisleri ve uluslararası network ağı üzerinden ihracatını geliştirmek yeni pazarlara açılmak isteyen firmalara gerektiğinde masa başı araştırma, gerektiğinde ise uluslararası ofisleri sayesinde saha araştırması sunmaktadır.

Sistem Global, firmanız adına minimum zaman ve maliyeti göz önüne alarak paralelde Ticaret Bakanlığı Desteklerinden de faydalanmanızı sağlar. Ticaret Bakanlığı Destekleri başvuru süreci uzman ekiplerimizce hizmet içeriğimiz kapsamında yürütülmektedir.

İhracat Geliştirme Danışmanlığı 12 aylık bir danışmanlık hizmetidir.

İhracat Geliştirme Yol Haritası:

  • Mevcut durum analizi ve ihracat yol haritasının belirlenmesi
  • Hedef pazar tespiti ve pazar araştırma raporu
  • Hedef pazarlardaki potansiyel müşterilerin tespiti ve potansiyel müşteriler ile iletişimin sağlanması
  • İhracat odaklı firma kurumsal tanıtım materyallerinin hazırlanması
  • Ticaret Bakanlığı ihracat destekleri danışmanlığı ve başvuru yönetimi
  • Ulusal ve uluslararası rakip analizi.
  • B2B e-ihracat fırsatlarının değerlendirilmesi.
  • Fuar ve etkinlik yönetimi
  • Kurumsa kimlik revizyonu süreçlerinin sağlanması
  • Aylık takip toplantıları ve raporlamalar

Yayınlarımız

Bültenler

 

Günceli yakalamak için bültenimize

Ebulten Form