Yurtdışı Şirket Kurma

Yurtdışında Şirketleşme Nedir?

Şirketlerin birçoğu belirli bir büyüklüğe geldikten sonra ürünlerini dış piyasaya çıkarmak ve yurtdışındaki potansiyel müşterilerine ulaşarak satış hacmini artırma vizyonunu hedefler.

Şirketlerin yurt dışındaki rekabet ortamında ayakta kalabilmesi için müşterisine ve pazara yakın olması avantajlı bir konuma gelmesini sağlar. Bu nedenle yurtdışına açılmak özellikle ihracatını arttırmak isteyen şirketler için önemli ve doğru bir adımdır.

Detaylı bilgi almak için formu doldurun size ulaşalım

Çözümler Formu

Neden Yapılır? Avantajları Nelerdir?

Firmaların sürdürülebilir büyümeyi yakalayabilmesi için olabildiğince farklı pazarlarda varlığını sürdürmesi günümüzün en önemli gerekliliklerdendir. Gelir çeşitliliğini arttırmış firmalar Pazar bağımlılığını azaltmakla kalmayacak buna ek hali hazırda varlığını sürdürdüğü Pazar içerisinde oluşabilecek olumsuz durumları diğer pazarlar ile kapatabilme imkanına sahip olacaktır. İhracat Geliştirme Danışmanlığı; ihracatını belli ülkelerde, belli bir kapasiteye ulaştırmış firmaların yeni pazarlara açılmasını sağlayarak olan ihracat gelirlerini çeşitlendirmesini sağlar. Bunlara ek olarak hali hazırda varlığını sürdürdüğü pazarlarda ihracat hacminin büyümesini de sağlayarak toplam ihracat miktarını arttırılmasını sağlar.

Yurtdışı
Pazarlara Erişim

Yurt dışında şirket kurulan bölgenin konum olarak yakın ve anlaşmalı olduğu daha geniş bir coğrafya ulaşabilmek

Prestij
Edinmek

Sektörel olarak öne çıkan, menşe avantajına sahip ve istikrarlı yapıda ülkelerde şirket kurarak uluslararası prestij edinmek

Vergi Avantajlarından Faydalanmak

Başta KDV olmak üzere vergisel anlamda avantaj sağlayan global yapılar kurmak

Kredi ve
Yatırımlara Erişim

Yabancı yatırımcıların daha erişilebilir olması ve çeşitli ülkelerin yalnızca lokal şirketlere sunduğu hibe/kredi imkanlarından faydalanmak

Sistem Global ve Yurtdışı Şirket Kurma Danışmanlığı

Müşterilerimize operasyonel destek vererek yurt dışında yapılanma süreçlerini hızlandırmak ve güvenilir bir şekilde devamlılıklarını sağlamak için aşağıdaki konularda hizmet veriyoruz:

  • Şirket Kurulumu
    • Lokal direktör atama
    • Sanal ofis adresi ve posta yönetimi
    • Banka hesabı açılım desteği
  • Muhasebe ve Vergi Hizmetleri
  • Bordrolama Hizmetleri
  • Risk ve Mevzuat Yönetimi Danışmanlığı

Singapur Şirket Kuruluşu Kılavuzu

İngiltere Şirket Kuruluşu Kılavuzu

Yayınlarımız

Bültenler

 

Günceli yakalamak için bültenimize

Ebulten Form