Outsource Bordro Yönetimi

Outsource Bordro Yönetimi Nedir?

Şirketlerin; evrak ve rapor yoğunluğu yaşamaktan ve mevzuattaki risklerden kaçınmak amacıyla, bordrolama süreçlerini düşük maliyet ve kaliteli hizmet sunan uzman bir firma eşliğinde yürütmesi işlemine yaygın literatürde Outsource Bordro Yönetimi denir. 

Outsource Bordro Yönetiminin Avantajları Nelerdir?  

 • Operasyonel Maliyetin Azalması
 • Ceza Risklerinin Minimize Edilmesi
 • Yönetsel Tasarruf, Kalite Artışı
 • Teşvik ve Desteklerin Optimize Edilmesi

 

Detaylı bilgi almak için formu doldurun size ulaşalım

Çözümler Formu

Sistem Global ve Outsource Bordro Hizmetleri

Sistem Global olarak 26 yıllık mevzuat deneyimimiz ile destek verdiğimiz firmalar iş yükünü azaltıp ana faaliyet konularına daha fazla konsantre olurken para ve zaman açısından kazanç sağlıyorlar. Mevzuattan ve personel hatasından kaynaklı cezai riskler tarafımızdan üstleniliyoruz ve İşe giriş Çıkış bildirimi, iş göremezlik bildirimi BES bildirimleri, Banka bildirimleri, Bordroların hazırlanması ve Çalışanlara ücret bordroları e-mail olarak teslim edilmesi, Muhtasar ve SGK bildirimleri , yıllık bütçelerin hesaplanması, standart ve özel muhasebe raporlarının hazırlanması gibi uçtan uca tüm süreci firma için uzman kadromuz ile yönetiyoruz.

Teknoloji işletmelerine odaklanarak müşterilerinin personel bordro işlemlerinin hatasız, zamanında ve yasalara uygun olarak yürütülmesini sağlıyoruz.
Özellikle Ar-Ge faaliyeti yürüten, Teknokent çatısı altında ya da dışında olup Ar-Ge desteklerinden faydalanan firmalara(TEYDEB), Ar-Ge ve Tasarım Merkezlerine deneyimli kadrosu ve güçlü altyapımız ile teknik bordro hizmeti sunuyoruz. Araştırma, Geliştirme ve Tasarım faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkında Kanun (5746) ve Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanunu (4691) kapsamında, vergi ve SGK teşviklerinden faydalanan Ar-Ge ve Tasarım personellerinin ücret bordrolarını güncel mevzuata uygun olarak hesaplıyoruz.

Outsource Bordro Hizmetlerimiz:

 • Personel Bordrolarının Hazırlanması
 • Şirket çalışanlarının, aylık periyotta puantaj verilerine göre ücret bordrolarının oluşturulması,
 • Bordro hazırlanmasında istisna ve teşviklerin doğru olarak dikkate alınması,
 • Aylık maaş avansları, uzun vadeli borçlar vb. Personel borçlarının takip edilmesi, (İş avansları hariç)
 • İcmallerin hazırlanması ve müşteriye gönderilmesi,
 • Muhasebe fişinin hazırlanması ve Excel formatında gönderilmesi
 • Tüm tazminat ücret hesaplamalarının yapılması ve personele verilmesi gereken çalışma belgesi, vergi matrah bildirimi vb. belgelerin hazırlanması.
 • Ücret bordroları oluşturulduktan sonra, maaş ödemelerinin ilgili banka aracılığı ile gerçekleştirilmesi,
 • SGK ve İŞKUR Bildirimlerinin yapılması
 • Muhtasar Beyanname Süreçleri
 • Otomatik Katılımlı BES İşlemleri

Sistem Global Teknopay

Muhasebe, Finans, Denetim ve Mevzuat konusundaki çeyrek asrı geçen deneyimimizi Teknik Bordrolama, Teşvik ve SGK Danışmanlığı alanında da sunuyoruz. TEKNOPAY ile, mevzuatın çok hızlı değiştiği günümüzde riskli süreçlerinizi uzman ekibimiz ile müşterilerimiz ile birlikte yöneterek olası kayıp ve cezaların önüne geçiyor, tüm firmaların işletme yapısına uygun Personel ve SGK teşviklerinden en yüksek seviyede faydalanmaları konusunda hizmet veriyoruz.

Yayınlarımız

Bültenler

29 Mart 2024
HALKA ARZDA YENİ DÖNEM: AR-GE VE DİJİTAL DÖNÜŞÜM, YENİLENEBİLİR ENERJİ, PETROKİMYA, TARIM VE SAVUNMA SANAYİ SEKTÖRLERİNE YÖNELİK FİNANSAL KRİTERLERDE ÖNEMLİ FIRSATLAR!
Ülkemiz ekonomisinin ve sermaye piyasalarının gelişimine katkıda bulunma vizyonuyla, Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) aldığı son kararları sizlerle paylaşmak istiyoruz. SPK’nın 128.22 sayılı ve 28/03/2024 tarihli […]
 

Günceli yakalamak için bültenimize

Ebulten Form