RPA

RPA Nedir?

RPA ile İş Süreçlerinizin Risklerini Ve Hata Payını Sıfıra İndirgeyin!


Yorulmadan ve mola vermeden 7/24 iş yapan, sıfır hata ile çalışan, bir çalışan gibi tekrarlayan rutin ve kurallı dijital işleri gerçekleştiren bir bilgisayar yazılımı (robotu)dır. Sizi manuel işlerden kurtarıp katma değerli işlere sevk eder, şirket kalitesini en üst düzeye çıkaran bir teknolojik yapıdır. Bu teknolojik sistem hiçbir BT altyapı değişikliği gerektirmeyen kolaylıkla şirketinize uyarlayabileceğiniz bir yapıdadır. Sürece göre robot uygulama ve programlara entegre olabilen, uygulamalar arası geçiş sağlayabilen, kopyala yapıştır gibi görevlerle verileri okuyup işleyebilen, durum/sonuç analiz raporları sunan bir yapıdır.

Detaylı bilgi almak için formu doldurun size ulaşalım

Çözümler Formu


Uygulama Metodolojimiz İle Fark Yaratıyoruz!

RPA uygulamasını farklılaşan yönetim metodolojimizle süreçlerinize entegre ediyor,uyarlama maliyetlerinizi ve hata yönetiminizi minimize ediyoruz. Sonuç;daha verimli ,daha düşük maliyetli çözümler. 

Hizmet kapsamında neler yapıyoruz;

A. RPA Check-Up

Şirketinize Kuş Bakışı Bir Göz Atalım!

1. Kadran Analizi

Kadran Analizi ile rakipleriniz ve pazarınızda RPA ile oluşturacağınız değişim potansiyelini analiz ediyoruz.

2. Süreç Organizasyonu

Şirketinizdeki süreçlerin bütünü için birlikte bir yapı oluşturarak; önceliklendirilmiş süreçlerinizi belirliyoruz.

3. Leadership Challenge

Leadership Challenge modeli ile süreç workshop’ınızı gerçekleştirerek süreçlerinizin içerisindeki RPA fırsatlarınızı yakalıyoruz.

4. Touchpoint Analizi

Touchpoint RPA Uygunluk Analizi ile süreçlerinizden RPA uygunluk düzeylerini belirliyoruz.

5. RPA Uygulama Model Seçimi

Analiz sonuçlarınıza göre birlikte fiziksel ve teknik gereksinimlerinizi, uygulama modelinizi belirliyoruz.

 

B. RPA Teknik Analiz

Tasarımımızı Derinleştirelim!

1. BPM Teknik Süreç Dizaynı

Sürecinizin BPM uygunluğunda Aris Express/Managemind uygulamaları aracılığı ile teknik çizimini gerçekleştiriyoruz

2. RPA Adım Analizi

Sürecinizin adımlarının RPA’ya uygunluğunu tespit ederek; sizlere sağlayacak verimliliği analiz ediyoruz

3. RPA Implementasyon Risk Analizi

RPA uygulanabilecek süreç adımlarınızda meydana gelebilecek riskleri analiz ederek; mitigasyonu çalışması ile sizlere sunuyoruz

4. Resulting Workshop & POC

Kapanış sunumunu sizlerle paylaşıyor POC teknik gereksinimler için sizleri bilgilendiriyoruz

5. RPA Karar Aşaması

Artık şirketinin seçtiğin sürecinin RPA’ya uyarlanabilir olduğunu biliyorsunuz, şimdi tasarımı gerçeğe dönüştürme vakti !

 

C. RPA Proje Uyarlama

Projeyi Canlıya Alıyoruz!

1. Kavramsal Analiz

Süreçlerinizin her biri uygulama adımını kullandığınız yöntem ve araçlarla Teknik kavramsal analiz dokümanına aşama aşama aktarıyoruz. Böylece süreç tasarımınızdaki değişikliklere ilerleyen süreçte kendi başınıza yapabilmeniz için olanakları maksimize ediyoruz.

2. Proje Planlama & Kurulum

Projenizi sizin adınıza planlayıp takibini gerçekleştiriyor, anlık durum bilgisine manage mind adlı sistemimiz üzerinden sizlere kullanıcı oluşturarak takibini kolaylaştırıyoruz. Kurulum aşamasını tamamladıktan sonra, testlerini gerçekleştirerek dijital işçinizi çalışan haline getiyoruz.

3. Uyarlamaya Geçiş

Robusta RPA ürünü üzerinde süreç akışını dizayn ediyoruz. Uyarlama esnasında sizlerin ekiplerinden kullanıcıları online tasarım stüdyo dizayn çalışmamıza davet ediyor,öğrenmelerini sağlıyoruz. Böylece proje bittiğinde şirketiniz içinde uygulama değişikliklerini yapabilen dizayn uzmanları yetiştirerek katkı sağlıyoruz.    

4. Statü Raporlaması

Projen hakkında haftalık olarak bilgilendiriyoruz

5. Test & Canlı & Eğitim

Sisteminizi test ediyor, canlıya taşıyarak kullanıcılarınıza eğitim veriyoruz

 

 

D. Sistemsel Sürdürülebilirlik

Teknolojide Sürdürülebilir Devir Açalım!

1. Dönemsel Kontroller & Ticket Yönetimi

Sürecinizin güncelliğini test ederek kontroller sağlıyoruz

Ticket sistemi ile taleplerinizi yönetiyor, memnuniyetinizi önemsiyoruz

2. Değişiklik Yönetimi

Sistemsel/Süreç Akışlarında değişiklikler olması durumunda sürecinizi değişikliklere adapte ediyoruz, değişimi yönetiyoruz

3. Önerilerin Sunulması

İyileştirme önerilerimizi sizlerle paylaşıyor, sisteminizin iyileştirilmesini sağlıyoruz

 

3. Sistem Global RPA’de sizlere nasıl avantajlar sağlıyoruz?

RPA Uygulama Metot Farkımız ile Hızlı ve Kalıcı Kurulum Sağlıyoruz!

 

Sistem global profesyonel RPA ekibi ile birlikte doğru ve hızlı süreç analizi gerçekleştiriyoruz. RPA uygulanabilecek doğru süreç adımlarını tespit ediyor ve avantaj sağlayacak robot uygulama adımları öneriyoruz. Süreç detay analizi, kadran analizi ve touch point analizi ile süreçlerinizi derinlemesine inceleyerek doğru uygulama yapısı oluşturuyor, temelleri sağlam atıyoruz. Analiz ediyor, uyguluyor, canlıya alıyor ve size her şeyi öğretip teslim ediyoruz.

 • Hizmet avantajlarımız;
 • Hızlı Dönüşüm,Büyük Maliyet Tasarrufu
 • Daha Fazla Esneklik,Daha Az Hata Payı
 • Geliştirilmiş Uyumluluk,Üretkenlik Artışı
 • Personel Katma Değer Artışı, Daha Mutlu Çalışanlar
 • Çalışan Gelişimi, Şirket Teknolojik Yetkinliği

 

4. Sektör Bazlı RPA Kolay Uygulamalarımız Nelerdir?

RPA Kolay Uygulamaları ile Hızınıza Hız katın !

Kolay uygulanabilir RPA alanlarımız;

Perakende : Müşteri memnuniyet araştırma ve analizleri, rakip fiyat tespiti ve analizi, satın alma, talep oluşturma, stok takibi ve uyarı sistem kurulumları ile sektörünüzde bir adım öne geçin.

Sağlık Hizmetleri : Randevu planlaması , hasta ile ilgili verilerin işlenmesi , hasta verilerinin yönetilmesi, randevu iptali, bekleme süresi analizi, hasta verisinden işlem süresi tespit analizi, hasta ihtiyaç analizi uygulamaları ile hizmet kalitesinizi artırın.

Bankacılık & Finans : Farklı uygulama sistemlerindeki verilerin birbirine akışının sağlanması, banka operasyonlarında kart mutabakatı, hesap cüzdanı işleme, fon değerleme veri analizi, müşteri yatırım analizi, şube masraf yönetimi uygulamaları ile operasyonel verimlilik sağlayın.

Sigortacılık : Poliçe analizi, müşteri veri güncelleme çalışması, alacak yönetimi, poliçe yenileme hatırlatma sistemleri, poliçe hazırlama, teklif hazırlama, mevzuat takibi uygulamaları ile komisyonlarınızı maksimize edin.

Üretim ve Sanayi : Stok planlama, kritik stok takibi, teklif fiyat component girdi oluşturma, irsaliye oluşturma, nakliye süreç takibi, satın alma talebi oluşturma, tedarikçi teklif toplama, üretim verisi sistem kaydı oluşturma, operasyonel raporların oluşturulması, sipariş oluşturma alanları ile hatasız ve verimli operasyon yönetimine kavuşun.

İnsan kaynakları : İşe giriş analizi, aday değerlendirme, eğitim atama ve sonuç raporlama, zimmet uygulamaları, SGK bildirge ve vizite onay süreçleri, PDKS veri analizi, çalışan veri güncelleme, çalışan bilgilendirme süreçleri ile sınırlı kaynak ile maksimum iş hacmi üretin.

Muhasebe : Gider muhasebesi işlemleri, gelir muhasebesi işlemleri, bütçe konsolidaysonu, yaşlandırma raporları oluşturma, borç alacak durum takibi, beyanname hazırlama süreçleri ile mali işlerde hatasız süreçler yönetin.

Lojistik: Uluslararası müşteri bildirimlerinin 7/24 takibinin yapılması, sevkiyat bölge planlaması süreçleri, yol ve hava durumu control uygulamaları, Yol takip uygulamaları üzerinden otomatik uyarı bildirimleri oluşturma uygulamaları ile hız kazanın, hataları minimize edin.

Turizm & Seyahat: Askıda rezervasyon bildirimi, müşteri seyahat ve konaklama veri analizi üzerinden ürün pazarlama, kampanya oluşturma uygulamaları ile işinizi verimli kılın

Medya:  Sosyal medya analizlerinin istatistiksel raporlanması, kuruluş, gazete/dergi web portal paylaşımlarının tıklanma/okunma/tekrar ziyaret istenilen formatta istatistiksel analiz raporunun oluşturulması, basın ve yayın kuruluşlarında yayın tarihi takibinin yapılması, yayın stok durum takibi ve sipariş yönetimi, rakip kuruluş anlık yayın takibi ve bildirim oluşturma uygulamaları ile rekabette ön planda olmanızı sağlar.

 

MERAK ETTİKLERİNİZ!

Neden RPA Dünya genelinde en hızlı büyüyen kurumsal yazılımlar arasında ?

 • Minimum ön yatırım ile, düşük roi oranları devreye alınan bir teknolojik sistem olması ilk tercihlerden biridir.
 • Verimlilik,ölçeklendirilebilirlik ve minimum sistem aksamaları ile devreye alınacak en iyi teknolojik yatırım olması.

RPA nasıl çalışır?

Robotik süreç otomasyonu (RPA) gelişimine devam eden bir teknolojidir. RPA, tekrarlanabilen ve kesinlik bekleyen görevleri PC öğrenmesi yoluyla yapabilme imkânı sunar, bir uygulamadan diğerine geçme, verileri birden çok alana yerleştirme, verileri yeniden girme veya kopyalayıp yapıştırma gibi görevleri gerçekleştirebilir. RPA, müşteri profillerini inceleme veri alma, birden fazla kurumsal sistem ve uygulamadan destek ve sipariş bilgileri alma gibi ve pek çok standartize işlemleri yapabilen bir yazılım çalışanıdır.

Kullandığı teknikler kapsamında;

 • OCR
 • Görüntü İşleme
 • Görüntü Benzerliği Tanıma
 • Görüntü/Belge Sınıflandırma
 • Metin Sınıflandırma
 • Yapılandırılmış Formlar
 • Kişi/Görüntü Sayımı

Seçilen RPA süreci robotta “Modeler” isimli modülde tasarlıyoruz. RPA ve BPM bileşenleri ile birlikte Modeler’da proses tasarımını yapıyoruz.  İlgili bileşenin sürükle bırak yöntemi ile design studio’da tasarımını gerçekleştiriyoruz. Her bir bileşenin ilgili alanları dolduruyoruz. Karar tabloları, sürecin app içinde tanımlamaları bu modülde gerçekleştiriyoruz. Kullanıcılara kodlama bilgisi gerektirmeden kolayca süreci tasarlayabiliyoruz.

“Orchestrator” modülünde worker yönetimi gerçekleştiriyoruz. Kullanıcı tanımlamalarını burada yapıyoruz. “Scheduler” modülünde Modeler’de tasarlanan süreçlerin zaman planlamasını yapıyor (süreci hangi gün ve saatlerde çalıştırmak istediğimiz bilgisi verilir), süreci burada takip ediyoruz.

RPA’e nasıl başlayabilirim?

Biz hiç durma hemen yola koyul deriz. !

Sistem Global RPA ürünleri ile ilgili bilgi almak için iletişime geçmeniz dahilinde sizlerle kısa bir toplantı gerçekleştirerek ihtiyacınızı anlıyoruz.Ardından yaptığımız işi daha iyi anlamanız ve faydasını gözle görmeniz için mini bir sürecinizi RPA gözü ile değerlendiriyor,size geri bildirimlerde bulunuyoruz.

Şirket süreç yapısını çözümlemek üzere Quick Check-up analizi yapıyor ve sizlere yaptığımız analizler ile feedback iletiyoruz.

Dijital yol haritanızı RPA ile belirlemek istiyorsanız, hiç zaman kaybetmeden bize ulaşın.


Yayınlarımız

Bültenler

 

Günceli yakalamak için bültenimize

Ebulten Form