Korona Virüs Hukuki Bağışıklık Paketi Şirketinizin Hukuki Bağışıklığı Korona Ile Mücadeleye Hazır Mı? - Sistem Global Danışmanlık
Sistem Global Danışmanlık Katma Değerli Danişmanlik Mı? Evet, O Da Online!
Katma Değerli DANIŞMANLIK mı? Evet, o da ONLINE!
26 Mart 2020
Sistem Global Danışmanlık Uzatilan Süreler!
UZATILAN SÜRELER!
30 Mart 2020
Sistem Global Danışmanlık Katma Değerli Danişmanlik Mı? Evet, O Da Online!
Katma Değerli DANIŞMANLIK mı? Evet, o da ONLINE!
26 Mart 2020
Sistem Global Danışmanlık Uzatilan Süreler!
UZATILAN SÜRELER!
30 Mart 2020

Korona Virüs Hukuki Bağışıklık Paketi Şirketinizin Hukuki Bağışıklığı Korona ile Mücadeleye Hazır mı?

Sistem Global Danışmanlık Korona Virüs Hukuki Bağışıklık Paketi Şirketinizin Hukuki Bağışıklığı Korona Ile Mücadeleye Hazır Mı?

Dünya genelinde ortaya çıkan salgın hastalık Covid-19 nedeniyle yurtdışından hammadde tedarik edilmemesi, siparişlerin iptal edilmesi ve hastalığın yayılmasını önleme gibi sebeplerle üretimin ve Şirketin genel işleyişinin bir süre durma ihtimali var, bu anlamda hem iş hukuku hem de sözleşmeler hukuku anlamında alınması gerekli önlemler var…

Peki şirketinizin bu sorunlara cevapları hazır mı?

Bilindiği üzere bir süredir Dünya’da artan koronavirüs (KOVİD-19) salgını ile birlikte Resmi Kurumlar tarafından yapılan açıklamalar doğrultusunda ve özellikle Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi ilan edilmesi üzerine T.C. Sağlık Bakanlığı ve Cumhurbaşkanı tarafından yapılan açıklamalar dikkate alınarak şirketlerin özellikle çalışanlarına ilişkin birçok önlem almaları zorunlu hale gelmiştir.

Bu kapsamda, personele yönelik uzaktan çalışma, kısa çalışma usulleri gündeme gelmekte ve bununla beraber, birçok işyerinde yurtdışından hammadde tedarik edilmemesi/edilememesi, sipariş ve sevkiyatların mücbir sebep nedeniyle iptali, tamamlanamaması, sözleşmeyi ifa imkansızlığı ve hastalığın yayılmasını önleme amacıyla üretime ara verilmesi söz konusu olmaktadır.

Peki siz bunlarla başa çıkmaya hazır mısınız?

Sistem Global ekibi olarak sizler için bu sorunlara çözümler hazırladık. Hukuk ekibimiz tarafından şirketiniz açısından en uygun çözüm yöntemleri, somut durum değerlendirmesi yasal düzenlemeler ışığında belirlenerek yol haritası sunulmakta; uygulamada çalışanlara imzalatılması gereken tüm evraklar ve sözleşmelerin yönetimi paket halinde tarafınıza sunuluyor.

Covid-19 ile mücadelede hukuki çözümler;

  • İş Hukuku Alanındaki Hukuki Çözümler
  • Sözleşmeler Hukuku Alanındaki Hukuki Çözümler
  • İş Hukuku ve Sözleşmeler Hukuku Alanındaki Tüm Çözümler

Herhangi bir hak kaybına uğramamak ve/veya İSGK ve sair mevzuat hükümleri gereği herhangi bir yaptırım ile karşılaşmamak ve Covid-19 tehdidi altında alınması gereken önlemler ile üretim durması, yavaşlaması, tedarik ve teslim sorunları ile sözleşmelerinizi yöneterek sorunun üstesinden gelmeniz için yanınızdayız!

Corona Virüs Hukuki Bağışıklık Paketi için ilgili danışmanımız ile iletişime geçin!

 

Http://Imgserveri.com/1A01469362Ee40F4B1799E2E6E560E75/Images/Image(57).Png

Bilgiyi Tecrübeyle Güce Dönüştürüyoruz…