Ar-Ge Risk ve Mevzuat Yönetimi Danışmanlığı

Ar-Ge Risk ve Mevzuat Yönetimi Danışmanlığı Nedir?

Ar-Ge odaklı şirketler için; fikri mülkiyet, bilişim ve teknoloji, kişisel veri ile ilgili mevzuatlar diğer şirketlere kıyasla daha önceliklidir.

Bu tür şirketlerin faaliyetleri, genellikle yeni ve yenilikçi ürünler veya hizmetlerin geliştirilmesi üzerine odaklanmıştır. Bu nedenle fikri mülkiyet haklarına özellikle dikkat etmek zorundadırlar. Ayrıca, bu şirketler genellikle teknoloji ve bilişim altyapılarına yatırım yaparlar, bu da veri gizliliği ve güvenliği ile ilgili mevzuatların uygulanması açısından daha fazla sorumluluk getirir.

Bu Hizmet Kimler için Uygundur?

  • Teknopark yönetim şirketleri
  • Teknoloji Transfer Ofisleri
  • Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri
  • Teknopark şirketleri
  • Ana faaliyeti yazılım geliştirmek olan şirketler
  • TÜBİTAK / TEYDEB / EUREKA gibi proje başvuruları yapan şirketler
  • Yatırımcılar

Detaylı bilgi almak için formu doldurun size ulaşalım

Çözümler Formu

Ar-Ge Risk ve Mevzuat Yönetimi Danışmanlığı Hizmetlerinin Avantajları Nedir?

Ar-Ge Risk ve Mevzuat Yönetimi Danışmanlığı; yukarıdaki şirketlerin karşılaşabileceği riskleri ve mevzuatları analiz etmek, uygun önlemleri almak ve gerektiğinde müşterilere tavsiyelerde bulunmak için tasarlanmıştır. Ar-Ge odaklı bir şirketin en değerli varlığı fikri haklarıdır ve bu hakkı elde etmek, şirket maddi değerini artırmak ve rekabet avantajı sağlamak için mevzuat uyumu şarttır. Ayrıca şirket risklere karşı organize edilmeli, kontrol edilmeli, değerlendirilmeli ve yönetilmelidir. Ticari sırların çalınma riski en aza indirilmeli, fikri hak ihlalleri ile mücadele edilmeli, çalışanlarla ilişkiler kurallara bağlamalıdır.

Ar-Ge Risk ve Mevzuat Yönetimi Danışmanlığı, Ar-Ge ekosistemine özgü bilgi ve uzmanlık ile, şirketleri  fikri mülkiyet, veri gizliliği ve güvenliği, yasal uyumluluk ve diğer risklerle ilgili potansiyel risklerden korur.

Sistem Global ve Ar-Ge Risk ve Mevzuat Yönetimi Danışmanlığı

Mevcut Durum Analizi: Deneyimli uzman ekibimiz tarafından oluşturduğumuz özel soru setleriyle şirketiniz ve Ar-Ge süreçleriniz farklı perspektiflerden detaylı şekilde analiz edilecektir. Analiz sonucu şirketinizin risk durumu hakkında kesin bir fikir sahibi olmanızı sağlayacaktır.

Yol Haritasi Ve Uygulama: Analiz ile tespit edilen sorunların çözümü için yol haritası oluşturulacaktır. Risk derecesi önceliğine göre bütün sorunların uygulama ile çözülmesi hedeflenmektedir. Uygulama sonrasında riskler ortadan kaldırılarak mevzuatlara uyum ve geleceğe dönük tedbirlerin alınması sağlanacaktır.

Sürdürme: Uygulama ile ortadan kaldırılan risklerin geri gelmemesi sağlanmalıdır. Bunun için aylık danışmanlık, dönemsel denetim ve eğitim hizmetlerimiz sizlere ışık tutacaktır.

Ar-Ge Risk Ve Mevzuat Yönetimi Danışmanlığı
Hizmeti hakkında daha detaylı bilgi edinmek için Tıklayınız >> 

Yayınlarımız

Bültenler

 

Günceli yakalamak için bültenimize

Ebulten Form